zdjęcie: Trzymając telefon zamiast kierownicy ryzykujesz życie, zatem „Łapki na kierownicę” / pixabay/2825946
„Łapki na kierownicę” to ogólnopolska akcja ukierunkowana na kierowców, którzy podczas jazdy samochodem korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku. Musimy pamiętać, że wykorzystywany w nieodpowiednim czasie, może być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego chcąc zmniejszyć ilość wypadków oraz zwiększyć świadomość wśród kierujących, policjanci krośnieńskiej drogówki, podczas kontroli drogowych, przypominają o obowiązującym zakazie korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, a także o konsekwencjach jego złamania.