Relacja kierowca- pieszy pod okiem krośnieńskiej drogówki

fot. KPP Krosno Odrzańskie
Od 1 czerwca wiele zmieniło się dla kierowców i pieszych. Wprowadzone zmiany przepisów mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach oraz zmniejszyć tym samym ilość zdarzeń z ich udziałem. To czy użytkownicy znają te zasady i stosują się do nich, kontrolują od wczesnych godzin rannych policjanci krośnieńskiej drogówki.
REKLAMA

Wraz z wejściem nowych przepisów zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drogach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy od wczesnych godzin rannych wyruszyli na ulice miast i wsi, by obserwować zachowanie wszystkich użytkowników. Realizując działania „Pieszy”, przyglądali się jak wygląda relacja pieszy – kierowca i jak przestrzegane są nowe regulacje prawne. Mundurowi usytuowani w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, zwracali uwagę czy pieszy wchodząc na przejście zachowuje ostrożności, nie wchodzi bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd, a także czy w tym czasie nie korzysta z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego. Obserwując natomiast kierowców, zwracali uwagę czy zbliżając się do przejścia zachowują ostrożność, zmniejszają prędkość i ustępują pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Podczas pierwszych godzin trwania działań policjanci nie zaobserwowali żadnych nieprawidłowych zachowań ze strony pieszych. Niestety nie można tego powiedzieć jeśli chodzi o kierowców. W kilku przypadkach kierujący jechali zbyt szybko i konieczna była rekcja policjantów.

Zmiany obowiązujące w rejonach przejść dla pieszych, nie są jednymi. Więcej na ten temat można przeczytać BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1 CZERWCA.

Pamiętaj, że prawidłowe zachowanie na drodze, a w szczególności przestrzeganie przepisów zarówno przez kierujących, jak i pieszych ma duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie nowych uregulowań, wzajemny szacunek, zwracanie uwagi na negatywne zachowania osób oraz o zgłaszanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu na drodze.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krośnie Odrzańskim