Podejrzany o kradzież roweru elektrycznego, zatrzymany przez dzielnicowych

zdjęcie: Podejrzany o kradzież roweru elektrycznego, zatrzymany przez dzielnicowych / fot. KPP Krosno Odrzańskie
Zaangażowanie dzielnicowych, ich wieloletnie doświadczenie i bardzo dobra znajomość rejonu przełożyły się na odzyskanie skradzionego roweru elektrycznego wartości 3 tysięcy złotych. Nadto w niespełna godzinę od zgłoszenia odnaleźli i zatrzymali 18-latka podejrzanego o dokonanie tego czynu. Mężczyzna jest już po zarzutach. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W czwartek (14 marca) dzielnicowi krośnieńskiej komendy przyjęli do realizacji zgłoszenie o kradzieży roweru elektrycznego z parkingu przy markecie na ulicy 17 Pionierów w Krośnie Odrzańskim. Zaangażowanie, wieloletnie policyjne doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość rejonu pozwoliło im na szybkie wytypowanie osoby, która mogłaby dokonać tego czynu. Po dotarciu na miejsce, dzielnicowi aspirant sztabowy Paulina Weryk oraz starszy sierżant Sebastian Popielarz ujawnili w piwnicy skradziony chwilę wcześniej rower, który zabezpieczyli. Nadto w wyniku dalszych ustaleń potwierdzili swoje przypuszczenia, odnajdując na jednym z krośnieńskich osiedli, a następnie zatrzymując osobę będącą w ich zainteresowaniu. 18-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży roweru elektrycznego wartości 3 tysięcy złotych. Rower powrócił już do właściciela, natomiast młodego mężczyznę czeka sprawa karna. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.