kategoria: Na Sygnale
11 kwiecień 2023

Podczas świąt było bezpiecznie

Za nami świąteczny weekend. Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób podróżujących przez teren powiatu krośnieńskiego dbali policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina. W tym szczególnym czasie, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Okres Świąt Wielkanocnych, to czas spotkań w gronie najbliższych. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy, spowodowany zwiększonym ruchem na drogach. W tym szczególnym okresie nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przejeżdżających przez nasz teren, czuwali policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina. Funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów innych wydziałów, w ramach działań „Wielkanoc” dbali o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem upłynnienia ruchu w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do tamowania przejazdu pojazdów. Natomiast policjanci prewencji szczególną uwagę poświecili na zapewnienie ładu i porządku na terenie powiatu, a także zapobieganie i zwalczanie przestępstw oraz wykroczeń.

Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców, uprawnienia do kierowania, a także stan techniczny pojazdów. Ponadto mundurowi zwracali uwagę na zachowanie kierowców na drogach, w szczególności czy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy dostosowują się do oznakowań dróg oraz czy respektują przepisy względem pieszych. Podczas świątecznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże nie obyło się bez naruszeń prawa. Ujawnione przez policjantów wykroczenia dotyczyły w szczególności przekroczenia prędkości oraz jazdy samochodem bez świateł bądź z niesprawnym oświetleniem. W trzech przypadkach kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.