kategoria: Na Sygnale
17 czerwiec 2024

Nietrzeźwi i z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi

zdjęcie: Nietrzeźwi i z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi / fot. KPP Krosno Odrzańskie
W miniony weekend policjanci krośnieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, którzy swoim zachowaniem okazali lekceważący stosunek do przepisów prawa. Mężczyźni, których obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (15 czerwca), patrol krośnieńskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nadto miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast zatrzymany w niedzielę (16 czerwca) przez funkcjonariuszy prewencji kierowca volkswagena, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i trzykrotnie wydany dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawy skierowane zostaną do sądu. Mężczyźni swoim zachowaniem okazali lekceważący stosunek do przepisów prawa, co z pewnością zostanie uwzględnione przy podejmowaniu wobec nich dalszych decyzji. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.