Jak pokonać lęk przed napastnikiem – spotkanie z policyjnym instruktorem taktyki i techniki interwencji

Policjanci prewencji krośnieńskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców zorganizowali wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bobrowicach spotkanie z podstaw samoobrony. Celem prowadzonych pod okiem policyjnego instruktora taktyki i techniki interwencji zajęć, jest przede wszystkim uświadomienie różnych scenariuszy zagrożeń, które możemy spotkać w codziennym życiu i pokazanie jak radzić sobie z agresorem.

Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii krośnieńskiej komendy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bobrowicach zorganizowali w piątek (5 sierpnia) na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobrowicach spotkanie dla osób, które chcą dbać o swoje bezpieczeństwo, nauczyć się jak powinny przełamywać lęk przed napastnikiem oraz jak powinny zareagować na skierowaną wobec nich przemoc. Uczestnicy zajęć pod okiem policyjnego instruktora taktyki i techniki interwencji młodszego aspiranta Grzegorza Łukowiaka poznali miejsce szczególne wrażliwe na ból, uczyli się jak wyswobodzić się z uścisku napastnika, jak zastosować podstawowe chwyty obronne, a także jak wykorzystać podręczne rzeczy w celu obrony. Prowadzone przez policjantów zajęcia mają na celu uświadomienie różnych scenariuszy zagrożeń, które możemy spotkać w codziennym życiu i pokazanie jak sobie z nimi radzić. Mamy nadzieję, że spotkanie z policyjnym instruktorem zachęci wszystkich do dalszego nabywania umiejętności w tym zakresie i pozwoli opanować strach przed napastnikiem. Inwestując w siebie, dbasz o swoje bezpieczeństwo.

W ramach organizowanego przedsięwzięcia, policjanci zaplanowali dla uczestników kolejne spotkanie, które przeprowadzone będzie przez policyjnych psychologów. Podczas zajęć będziemy rozmawiać o asertywności w samoobronie, dowiemy się jak nauczyć się mówić „NIE” oraz jak można ćwiczyć asertywność.