Działamy razem, by nieść radość osobom niepełnosprawnym

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim, którą reprezentowała młodsza aspirant Magdalena Józak wzięła udział w „Wiosennym Festynie Radości” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. Cel był szczytny - mile spędzony, beztroski czas osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz opiekunów.

W środę(27 marca) w Hali Widowiskowo Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim odbyła się impreza zorganizowana dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin pod nazwą „Wiosenny Festyn Radości”, w którym uczestniczyli podopieczni wraz z opiekunami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krosna Odrzańskiego i Gubina, Powiatowego Ośrodka Wsparcia Integracja z Krosna Odrzańskiego i Gubina, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gubinie oraz dzieci objęte Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju wraz ze swoimi rodzinami. Wśród zaproszonych gości obecny był również Starosta Krośnieński Pan Grzegorz Garczyński, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Krośnieńskiego Pani Marzena Szofer Bartczak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej numer 3 w Krośnie Odrzańskim Pani Krystyna Bryszewska. W tym wyjątkowym dniu obok dmuchanego zamku, tancerzy i innych atrakcji, po raz pierwszy pojawił się kącik profilaktyczny. Powstał on z inicjatywny młodszej aspirant Magdaleny Józak z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii krośnieńskiej komendy, która wspiera przedsięwzięcia na rzecz osób niepełnosprawnych.

Każdy kto odwiedził policyjne stoisko mógł zakręcić kołem fortuny „Lupo” i wygrać nagrodę. Jednak aby ją otrzymać, należało poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie dotyczące zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów. Nadto na uczestników czekały wielkoformatowe puzzle, klocki obrazkowe oraz kolorowanki. Policyjne stoisko profilaktyczne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, gdzie każdy z odwiedzających otrzymał wybrany przez siebie upominek.

Na zakończenie, za wsparcie przedsięwzięcia „Wiosennego Festynu Radości” organizatorzy wręczyli młodszej aspirant Magdalenie Józak pisemne podziękowanie i pamiątkową drewnianą statuetkę w postaci kwiatka.

młodszy aspirant Magdalena Józak