Powiatowe Obchody Święta Policji w Krośnie Odrzańskim

W piątek (15 lipca) odbyła się uroczysta gala związana z obchodami Święta Policji. To dzień szczególny, w którym policjanci odbierają odznaczenia, akty mianowania na wyższy stopień policyjny oraz wyróżnienia. Święto Policji to także doskonała okazja do złożenia podziękowań funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji, za trud wykonywanej pracy.

24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. To okazja do wręczenia awansów, odznaczeń, nagród oraz złożenia podziękowań funkcjonariuszom, pracownikom Policji i ich rodzinom. Podczas tegorocznych obchodów, które w krośnieńskiej jednostce odbyły się w piątek (15 lipca), Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim komisarz Tomasz Kaczyński w swoim wystąpieniu podziękował funkcjonariuszom za rzetelną i ofiarną służbę, za zaangażowanie i oraz za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizują niełatwe zadania służbowe aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu krośnieńskiego. Najlepsze życzenia i słowa podziękowania skierował również do pracowników Policji, którzy stanowią nieodzowny element naszej formacji, a także rodzin policjantów. W kilku słowach podziękował również przedstawicielom władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji za współpracę i wsparcie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Po przemówieniu, nadszedł czas na odczytanie postanowienia i rozkazów, a także wręczenie aktów mianowania i wyróżnień. Z okazji Święta Policji dwóch policjantów otrzymało odznaczenia, a 36 mianowanych zostało na wyższy stopień policyjny. Pracę krośnieński policjantów i pracowników Policji docenili również wszyscy przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w służbie i trud wykonywanej pracy otrzymało 13 funkcjonariuszy oraz 4 pracowników Policji. Po wręczeniu aktów mianowania i wyróżnień głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszy inspektor Szymon Sędzik,, który pogratulował awansów oraz wyróżnień, a także docenił profesjonalizm i zaangażowanie policjantów i pracowników krośnieńskiej policji w wykonywanie obowiązków służbowych. Pan Komendant słowa podziękowania skierował także do rodzin i emerytów policyjnych oraz władz samorządowych. Na zakończenie złożył raz jeszcze życzenia policjantom i pracownikom Policji, a także pogratulował mianowanym. Następnie nadszedł czas na słowa uznania, gratulacje i życzenia, składane przez zaproszonych gości.

podkomisarz Justyna Kulka