Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W Krośnie Odrzańskim pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Policjantów powiatu krośnieńskiego reprezentowała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim młodszy inspektor Ewelina Bartkowiak.

3 maja, pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy w Krośnie Odrzańskim odbyły się uroczyste obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody narodowego Święta Konstytucji 3 Maja zostały zapoczątkowane mszą świętą w intencji ojczyzny odprawioną w kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Mszy towarzyszyła kompania honorowa, poczty sztandarowe instytucji i placówek oświatowych, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów z powiatu krośnieńskiego, policji, straży pożarnej, nadodrzańskiego oddziału straży granicznej, wojska polskiego oraz mieszkańcy Krosna Odrzańskiego. Policjantów powiatu krośnieńskiego reprezentowała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim młodszy inspektor Ewelina Bartkowiak. Następnie wszyscy przeszli na plac Jadwigi Śląskiej, gdzie pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystych przemówieniach, odczytany został apel poległych, po którym delegacje instytucji państwowych i samorządowych, wojska, zakładów pracy i szkół złożyły kwiaty przed pomnikiem. Nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w obchodach czuwali policjanci ruchu drogowego.