3, 2, 1, ZERO... START – Bezpieczna Zerówka

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczna Zerówka”, to turniej łączący w sobie sprawdzenie umiejętności i dobrą zabawę. Rywalizacja między przedszkolami jak zawsze trwała do końca, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. W tegorocznych zmaganiach, największą wiedzą wykazały się dzieci z Przedszkola numer 2 w Krośnie Odrzańskim, które wywalczyły nagrody nie tylko dla siebie, ale i dla przedszkola. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy!

Za nami finał XVI edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczna Zerówka”. Turniej organizowany przez policjantów krośnieńskiej komendy, od wielu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i wychowawców. Jak co roku poprzedzony jest on spotkaniami w przedszkolach, w trakcie których funkcjonariusze omawiają z dziećmi wszystkie zagadnienia, których znajomość sprawdzana jest podczas konkursu. Zgodnie z formułą turnieju, odbywa się on dwuetapowo. Pierwszy etap, to eliminacje półfinałowe, które odbyły się 21 i 22 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Udział w nich wzięło 16 przedszkoli z powiatu krośnieńskiego reprezentowanych przez trzyosobowe grupy. Dzieci sprawdzały swoje umiejętności w dwóch konkurencjach praktycznych podczas których policjanci oceniali sposób przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zachowanie w sytuacji, gdy w trakcie zabawy piłka wyleci na ulicę. Na drużyny zakwalifikowane do dogrywki czekało kolejne zadanie praktyczne, ułożenie klocków obrazkowych. Najlepsze cztery drużyny przeszły do finału i rywalizowały o nagrody nie tylko dla siebie, ale i dla swojego przedszkola. W finale, który odbył się 22 marca również w siedzibie komendy, drużyny z Przedszkola numer 1 i 2 z Krosna Odrzańskiego, Bobrowic oraz Gronowa zmagały się z trzema zadaniami praktycznymi i jednym teoretycznym. Zadanie te obejmowały chodzenie po drodze, gdy nie ma chodnika z wykorzystaniem opaski odblaskowej, zachowanie podczas ataku agresywnego psa, przechodzenie przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, w domu i przedszkolu. Rywalizacja trwała do końca, a o ostatecznym wyniku zdecydował punkt przewagi. Zwyciężyła drużyna z Przedszkola numer 2 z Krosna Odrzańskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno w pierwszym etapie eliminacji, jak i w finale zdobyli oni maksymalną ilość punktów. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy!

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, Urzędu Gminy w Bytnicy, Bobrowicach, Dąbiu, Maszewie oraz Gubinie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwycięskie przedszkole kamizelki odblaskowe oraz zestaw klocków i materiałów plastycznych. Podczas całego turnieju na wszystkich czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim, Urząd Gminy w Dąbiu oraz w Gubinie.